Menu

"Гривня стрімко падає через паніку населення"-експерти

"Гривня стрімко падає через паніку населення"-експерти

 

Девальвація гривні обумовлена панічними настроями населення. Про це розповіли представники українських банків.

 

"Девальвація гривні викликана панічними настроями населення. Необхідно докладати зусиль для відновлення довіри до банків, припинити практику інформаційної закритості в діях влади", - вважає голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

 

"Девальвація наразі обумовлена не стільки економічним фактором - мінімальною кількістю проведених торгів, скільки психологічним, який стримує пропозицію валюти на ринку. Цей фактор залишається незмінним тривалий час і пов'язаний з невизначеною ситуацією на сході країни", - вважає директор з економічного аналізу та стратегічного планування ВТБ Банку Михайло Папанов.

 

За його оцінкою, за відсутності інтервенцій на підтримку гривні з боку Нацбанку і домовленостей з найбільшими експортерами про додаткову продажу валюти ринок може знайти рівновагу тільки при вирішенні ситуації в зоні АТО, а також міжнародної фінансової підтримки України.

 

"При відсутності інструментарію інтервенцій для впливу на валютний ринок найбільш дієвим фактором стабілізації ситуації залишається припинення відпливу та стимулювання повернення вкладів у банківську систему. З цією метою НБУ вже істотно підвищив облікову ставку. Також і НБУ, і банківська система повинні негайно налагодити чіткий, регулярний і грамотний діалог з бізнесом і населенням з питань надійності банківського сектору та безпеки зберігання своїх заощаджень у банках", - додав Папанов.

 

За оцінкою начальника управління загальнобанківських ризиків банку "Фінанси та Кредит" Миколи Войтківа, після стабілізації ситуації на Донбасі і надання першого траншу кредиту МВФ гривня почне зміцнюватися.

 

"НБУ обмежений в інструментах впливу на курс гривні, і поточне значення котирувань - тому доказ. Адміністративні методи ефективні тільки в короткостроковому періоді, але, як правило, дуже негативно впливають на інші, не менш важливі економічні процеси. Так, стискання вільної гривневої ліквідності на ринку веде до зростання процентних ставок і подальшого зменшення обсягів кредитування, чого в умовах падаючої економіки робити не можна", - констатував експерт.

 

Нагадаємо, НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні до нового антирекорду - 27,85 грн за дол. Нацбанк з 5 лютого відмовився від щоденних валютних аукціонів та індикативного курсу гривні, що тоді становив 16,73 грн за дол..

 

При формуванні держбюджету на 2015 рік уряд використовував середньорічний курс в 17 грн за дол., проте в ході підготовки поправок до бюджету погіршили прогноз до 21,7 грн за дол.

 

 

Прокоментувати:

Будь-які коментарі, які містять лайку або образи, будуть видалені

вгору

Ми у мережах

ЗМІ

Влада

Комунальні служби